Hostýnské vrchy

Hostýnské vrchy patří k flyšovému pásmu vnějších Západních Karpat. Jádrem Hostýnských vrchů je Holý kopec, odkud vybíhají větve Javornická (přes Tesák a Čerňavu ke Kelčskému Javorníku), Hostýnská (přes Skalný na Hostýn), Ondřejovská (směrem na Rusavu) a Jurikovská (přes Bludný a Čečetkov).


Rozhodli jsme se pro 3 denní trek – tentokrát jsme si vybrali Hostýnské vrchy, kde jsme dojeli autem a naplánovali níže uvedený okruh.

Start a cíl tohoto treku se nachází ve Ski areálu Troják, ležící mezi Vsetínem a Holešovem. Zde necháváme auto. Máme to rozloženo na 3 dny – podle počasí.

Itinerář:

Na Trojáku (VÝCHOZÍ BOD) – U Tří kamenů – Hostýn – Humenec ( 1. NOCLEH – mimo značení) – Jehelník – Kelčský Javorník – Černá bařina – Rajnochovice – Kuželův památník – Nad Bílovou – Lázy – Háje – Čečetkov (2. NOCLEH) – Bludný – Maruška – Na Trojáku (KONEČNÝ BOD).

Využili jsme k tomu páteční den volna navíc, takže jsme měli celkem 3dny k dispozici. V plánu bylo ujít cca. 50km. Celkem jsme šli v pohodovém tempu, s přestávkami – 2 bivaky- celkových 39km. Vzhledem k počasí, které se poslední den rapidně zhoršilo, jsme trek v neděli v 10hod ukončili.


Foto galerie: