Hradec nad Moravicí – Vítkov

Město Hradec nad Moravicí leží v okrese Opava. Ve vzdálenosti 9 km severně leží statutární město Opava, 12 km jihozápadně město Vítkov a 14 km jihovýchodně město Bílovec. Městem protéká řeka Moravice, která pramení ve Velkém kotli v Hrubém Jeseníku. Městem protéká také menší říčka zvaná Hradečná, pramenící v blízkosti obce Lesní Albrechtice, která se vlévá do Moravice jako její pravý přítok.

Město Vítkov se nachází na Moravě v okrese Opava, v kraji Moravskoslezském. Leží v terénu Vítkovské vrchoviny na úpatí Nízkého Jeseníku.
Vítkov má celkem osm částí: Jelenice, Klokočov, Lhotka, Nové Těchanovice, Podhradí, Prostřední Dvůr, Vítkov a Zálužné, přičemž Jelenice je od území zbytku města odloučena.


Zima krapet polevila a my se vydali na dvoudenní výpravu – z Hradce nad Moravicí do městečka Vítkov (přes Vítkov podhradí).

Autobusem jsme jeli do Hradce nad Moravicí – a zpět autobusem do Opavy a z Opavy vlakem domů – do Ostravy. Celková délka treku byla něco málo kolem 20km.

Itinerář:

Hradec nad Moravicí (VÝCHOZÍ BOD) – Žimrovice – Kozí hřbety – Annino údolí – Podhradí – Vítkov – Letní kopec (Bivak) – Vítkov (CÍLOVÝ BOD)

 Foto galerie: