Valašské Beskydy

Turisticky významný region „Beskydy- Valašsko“ tvoří pohoří Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy, Javorníky a Podbeskydská pahorkatina. V roce 1973 byla velká část tohoto regionu vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí a dnes je svou rozlohou 1166 kilometrů čtverečních největší v České republice. Mezi nejvyhledávanější místa regionu patří památná hora Radhošť a horské sedlo Poustevny.


V průběhu týdne jsem se rozhodl, že znovu využiji prodloužený víkend a vyrazím někam ven. Tentokrát rozhodnutí padlo na Valašské Beskydy – okruh z Prostřední Bečvy – jako solo trek, bez parťáků.

Itinerář:

Prostřední Bečva (VÝCHOZÍ BOD) – Radegast (Radhošť) – Pustevny – Okrouhlý (1. BIVAK) – Pustevny – Tanečnice – Čertův mlýn – Kněhyně sedlo – Čertův mlýn – Bukovina – Martiňák – Mečová – Kladnatá – Hlavatá – pramen Bečvy – Vysoká (2. BIVAK) – Polana – Benešky – Kotlová, Hluboký – Prostřední Bečva (KONEČNÝ BOD)

Celkem našlapáno cca. 40km, zabrat dá Čertův mlýn a pramen Bečvy (mimo značení). Vyrazil jsem ve čtvrtek večer a v sobotu v 10hod jsem již byl zpět u auta a frčel domů.

Foto galerie: